İSMOLOJİ NEDİR?

KEMAL HALUK CEBE

İsmi 149 kritere göre Geneoloji (soyağacı) ve Onomatoloji (yer ismi özelliği) açısından inceleyerek doğru ismi bulma sanatıdır.

Bu sistem sadece KEMAL HALUK CEBE YE ait olup izinsiz kopyalamak veya bu metodu bir şekilde kullanmak  tazminata yol açacaktır.

İsimlerle ilgili iki servis vermekteyim; İsim analizi ve İsim çalışması.
– İsim analizi çalışmalarımda isminizin analizini Quantum fiziği ilkeleri kapsamında, çalışmalarım ve yaptığım istatistiklerle birleştirip sunuyorum.
Ekibimizle yaptığımız bir yıllık bir çalışmanın sonucunda isim analizi yaptırabileceğiniz bir site hazırladık. İsim-name.com adresinden ulaşacağınız sitemizde hızlı ve efektif olarak isminizi analiz ettirebilirsiniz.
– İsim çalışmasında ise isminizi analiz ederek isim değişikliği veya isim ilavesi ihtiyaçlarınızı  5 isim önerisinde  bulunarak size sunmaktayım.
İsim çalışması için ilgili formu doldurarak bana göndermeniz gerekmektedir.

İsim Analizi Eski zamanlarda isimler kişiler için umulan hayat yoluna özgü olarak
verilmekteydi. Bunu bir iş olarak seçen öğrenci ve bilge kişilerce akıllı bir şekilde kullanarak harflerin şekline göre bakarak seçmişlerdir.
Bilge kişiler aynı etkiyi ilave bir araç olarak kavrayarak kendileri de yararlanmıştır.
İşte bu sanat isim bulma diye adlandırılmaktadır.
İsm bulma bize bir isimdeki bağımsız enerji şekillerini belirlememizi sağlamaktadır.
Harfler enerjinin sembolleridir. Sizin sahip olduğunuz enerjileri tanımlar.

İlk olarak Ari ve maya medeniyetlerinde isimler sembollerle ifade edilmişlerdir. Yazıtlar da isimlerin sembollere dönüştüğünü görmekteyiz.
Bu konuda 6.Yüzyıla kadar herhangi bir araştırma konusu bulunamamaktadır. Sadece 6.Yüzyılda özellikle ispanya ve Portekiz kısımlarında isim koyarken muhakkak anneanne babaanne ve büyük baba isimlerini koymaya başlamışlar . Hem kimin kime ait olduğu ve kiminle akraba olduğu daha iyi anlaşılmıştır.
Tarihte orta Asya Türkleri de, Kızılderililerde çocuklarına isim koyarken biraz büyümelerini karakter ve davranışları ortaya çıktıktan sonra isim koyduklarını görüyoruz.
Tarih te insanlık isimlere son derece önem vermiştir. Bu konu ile ilgili araştırmalar bir çok ülkede de yapılmıştır.
Bu isim koymalarda herkes kolay ve iyi hissettiği isimleri telaffuz etmeye başlamışlar.